کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

آیا به دنبال شروع یک مدل کسب و کار هستید ؟

آیا می خواهید یک مدل کسب و کار رسم کنید؟

ابتدا این 5 کار را انجام دهید

شروع یک کسب‌وکار جدید می تواند شما را دچار درد سر کند . آماده بودن برای این دردسرها و تلاش برای رسیدن به آن‌ها می‌تواند تاثیر آن‌ها بر کسب‌وکار شما را به میزان زیادی کاهش دهد.

یک قدم مهم در آماده‌سازی برای روبرو شدن با چالش‌هایی که ممکن است کسب و کار شما با آن مواجه شود ، 

نوشتن یک برنامه کاری محکم است.  نکات فنی و اطلاعات استاندارد که در یک برنامه کسب‌وکار به کار می‌روند به اندازه کافی آسان هستند،

 اما چیزهای بسیار انتزاعی دیگری نیز وجود دارند که قبل از اینکه شروع به نوشتن مدل کسب و کار بکنید، می بایست در نظر بگیرید .

دقت کنید که این پنج مرحله را قبل از تهیه پیش‌نویس برنامه کاری خود انجام دهید.

 

 

1 - هدف خود را مشخص کنید

متخصصان می‌گویند که داشتن برنامه‌ای برای کسب سود مهم است، اما تنها چیزی نیست که زمانی که یک کسب‌وکار را آغاز می‌کنید، اهمیت دارد .

آلن ویلیامز نویسنده کتاب « 31 تمرین » گفت : "مدل کسب و کار، کارآفرینان را به تمرکز بر روی آنچه که قرار است انجام دهند را تشویق می‌کند." چند پرسش وجود دارد که باید پاسخ داده شود؛ چرا این کسب و کار وجود دارد؟ چرا کارمندان میخواهند صبح از رختخواب بیرون بیایند؟ چطور این کسب و کار برای مشتری ارزش می آفریند؟ مردم چگونه با این کسب و کار رفتار خواهند کرد؟

ویلیامز همچنین افزود کارآفرینان باید زمان بگذارند تا ارزش های اصلی و هدف اصلی خود را مشخص نمایند، که این کار می تواند برای آنان به عنوان قطب نما برای تصمیم گیری در تمام سطوح عمل کند. همکار ویلیامز، آلیسون می گوید: "این قطب نما می تواند با گفت و گو با تیم شما کشف شود".

آلیسون گفت: " کاری که یک تیم ممکن است بخواهد انجام دهد، این است که در یک فرآیند ارزیابی رسمی، به دنبال عادت‌ها، باورها، ارزش‌ها و توانمندیها مشغول شوند - تا آن‌ها از یک نقطه روشن شروع ‌کنند و چارچوبی برای بحث در مورد سبک کاری، نقاط قوت و نقاط کور فردی و جمعی ایجاد ‌کنند ."

 

 

2 - چشم انداز خود را رسم کنید

متخصصان می گویند: کلید موفقیت یک کسب و کار داشتن چشم انداز واضح برای اینکه بدانند به عنوان یک شرکت چه کاری میخواهند انجام دهند. ایوان سینگر مدیرعامل شرکت SmartBiz توصیه می کند، قبل از اینکه شما مدل کسب و کار خود را رسم کنید، شما باید سه الی 5 استراتژی کلیدی که شما را قادر می سازد به این دیدگاه دست یابید مشخص کنید.

سینگر همچنین می گوید: "گاهی اوقات کمتر بیشتر است" "خیلی بهتر است که سه کار را به خوبی انجام دهیم تا اینکه 10 کار را که خیلی خوب نیست انجام دهیم"

همچنین با ایجاد یک چشم انداز واضح برای کسب و کار خود، یک بیانیه مأموریت برای خود قرار می دهید. مأموریت اینکه چرا شما این کار را انجام می دهید.

اولین جمله بیانیه باید این باشد که چرا شما این کسب و کار را راه انداخته اید و آن را انجام میدهید. بعد از اینکه بطور کامل دلیل آن را درک کردید باید آنچه را که میخواهید انجام دهید تعریف کنید و اینکه چطور میخواهید این کار را انجام دهید. تینا باکن مدیر گروه Big Frog گفت : "بخش سوم و نهایی بیانیه مأموریت باید این موضوع باشد که شما می خواهید چه کسی مشتری شما باشد و چطور میخواهید با آنها رفتار کنید"

او همچنین افزود، از بیانیه مأموریت تبیین عبارت ارزش پیشنهادی شما است که تعریف میکند چه چیزی شما را در بازار منحصر به فرد میکند و چگونه شما قصد تمایز در کسب و کار خود دارید.

 

 

3 - مدل کسب و کار خود را مشخص کنید

الکس مولر، معاون ارشد و مدیر اجرایی GPShopper در Synchrony Financial گفت: یک مدل مالی مناسب باید شامل بسیاری از جزئیات طرح کسب و کار رسمی شما باشد - برای مثال استخدام، قیمت گذاری، فروش، هزینه خرید، هزینه ها و مقدار رشد. طرح کسب و کار شما باید مدام بازنویسی و به روز شود، زیرا واقعیت های کسب و کار شما شروع به گسترش می کنند.

مولر می گوید: زمانی که در حال ساخت مدل کسب ‌و کار هستید شروع کنید پاسخگویی به اینکه "اگر من این محصول را در این زمان با این قیمت بفروشم و این هزینه جذب مشتری است، چه نرخ بازدهی را می‌توانم به دست بیاورم؟ آنگاه می‌توانید یک برنامه کاری بنویسید ."

 

 

4 - بازار هدف خود را شناسایی کنید

شناسایی یک بازار هدف می تواند یک مانع پیچیده برای دستیابی به آن باشد. گرانت لبوف، مدیر عامل شرکت Sticky Marketing Club، می گوید برای کمک به محدود کردن بازار خود، به این پرسش پاسخ دهید: "چرا من منحصر به فرد برای حل این مشکل قرار می گیرم؟"

لبوف در یک پست وبلاگ نوشت: "اگر شما قادر به پاسخگویی به این سوال نیستید، یا بازار هدف اشتباهی را در نظر گرفته اید" "در این مورد، قبل از شروع هدف گیری مشتریان بالقوه، باید کار بیشتری انجام شود."

لبوف اضافه کرد: اگر چیزی که پیشنهاد می کنید جذاب ترین نوع مشتری شما نیست، ممکن است نیاز به تغییر پیشنهاد خود داشته باشید یا بازار هدف خود را متفاوت تعیین کنید.

 

 

5 - ایده کسب و کار خود را آزمایش کنید

کارا بوب، مشاور اصلی در مرکز مشاوره Kara Bubb ، گفت که کارآفرینان باید بیرون بیایند و با کارشناسان صنعت، مشتریان بالقوه در بازار هدفشان و دیگر کارآفرینان برای تعیین پایداری کسب و کار خود صحبت کنند.

بوب به روزنامه Business News Daily گفت: "با بعضی از مشتریان بالقوه آینده [و متخصصان] صحبت کنید و درخواست بازخورد صادقانه کنید". "آنها درباره ایده کاری شما چه فکر میکنند؟ به طور خاص، چه کسی کسب و کار شما را هدف قرار میدهد؟ بازار پیش روی شما چقدر بزرگ است؟ آیا بازار مدنظر شما چیزی که شما می فروشید را خواهد خرید؟ رقیب شما کیست؟"

نوشتن یک طرح کسب و کار به تنهایی، سازمان شما را موفق نخواهد کرد، اما به شما یک نقشه راه برای رسیدن به آنجا را می دهد . مواردی که در این برنامه پیش بینی شده گنجانده شده، نقطه عطفی را نشان می دهد که می تواند پیشرفت

شما را مشخص کند.

 

منبع : www.businessnewsdaily.com


نظر دادن