چاپ کردن این صفحه

وبلاگ تکتا

6 راه برای متمرکز شدن هنگام کار در منزل

6 راه برای متمرکز شدن هنگام کار در منزل

کار کردن در خانه، رویایی است که برای برخی افراد امکانپذیر است. شما می‌توانید رفت و آمد در ساعات شلوغی، کار در لباس راحت خانگی و دوری از همکاران آزار دهنده را نداشته باشید. 

با این حال، رخت‌های شسته شده روی زمین و برنامه تلویزیونی  روز مورد علاقه تان، هنگام کار کردن در خانه می‌تواند 

به طور باورنکردنی حواس‌پرت کننده باشد

جرالد دی می گوید : " کار کردن در خانه می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای انجام کاری جز کار باز کند . " داوینچی , مالک بازاریابی دیجیتال داوینچی می گوید : " یک دسته از غذاها و یا رخت های چرک در سبد ممکن است شما را صدا بزنند، اغلب، این عوامل حواس‌پرتی به شدت بر بهره‌وری تاثیر می‌گذارند ."

 در اینجا شش استراتژی برای اجتناب از عوامل حواس‌پرتی وجود دارد و زمانی که از خانه کار می‌کنید.

برای کار در خانه آماده ای؟ این 6 روش به شما کمک خواهد کرد در خانه متمرکز شوید.

1. فضای کاری مشخص داشته باشید

یک فضای اختصاصی، چه یک اتاق منزل و چه در گوشه اتاق، کلید موفق و سازنده ماندن در خانه است . اگر چه در خانه هستید، اما مهم است که احساس کنید به سر کار رفته‌اید .

استفانی شارلو , سردبیر مجله DesignRush می‌گوید : " من فکر می‌کنم بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک ایستگاه کار را که می‌تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند، ایجاد کنید ."

 

 2. با همکاران خود در ارتباط باشید

 دقت کنید که از تکنولوژی برای برقراری ارتباط با همکاران و مدیران استفاده کنید. برای اینکه فراموش نشوید، به طور مداوم در مورد پیشرفت، ایده‌ها و دیدگاه‌ها ارتباط برقرار کنید.

شارلو همچنین پیشنهاد داد که با شرکت تان به طور دقیق کار کنید و به روز رسانی های روی پروژه‌ها، چت کردن با مشتریان در طول روز و گزارش جلسات را ارائه کنید . او همچنین پیشنهاد برقراری ارتباط با همکاران از طریق رسانه‌های اجتماعی مانند Facebook , Twitter و LinkedIn و سایر شبکه ها را داد . این سایت‌ها به شما کمک می‌کنند با همکاران خود بیشتر ارتباط برقرار کنید .

 

 3. کارهای مقدماتی را انجام دهید

 قبل از شروع روز کاری، اطمینان حاصل کنید که ابزار و تکنولوژی مورد نیاز خود را در اختیار دارید. همچنین مهم است که قبل از شروع ساعت کاری یک برنامه داشته باشید . شارلو می گوید : " یک فهرست تکلیف روزانه داشته باشید و یا با استفاده از ابزارها و برنامه‌هایی موبایلی، در مورد هر روز قبل از این که ساعت کاری شما آغاز شود فکر کنید . یک کافی‌شاپ آرام پیدا کنید . اگر شغلی دارید که نیاز به تماس زیادی دارید حتماً از هدست استفاده کنید ."

 

 4. تعهد خود را در ساعات کاری به کار ببرید

 برای برخی افراد که در هنگام کار بر روی شغل خود تمرکز کرده‌اند، کار از راه دور می‌تواند دشوار باشد، به خصوص در ابتدا . زمانی که کار می‌کنید، رخت شویی، کار در حیاط ، شستن ظرف‌ها و تمیز کردن را نادیده بگیرید

شارلو گفت : " در مشاغل مختلف استثنا وجود دارد ، اما در کل ، سعی کنید ساعات کاری عادی داشته باشید . "

 

 5. به یاد داشته باشید که حرکت کنید

ماندن روی میز یا مبل در تمام روز به عنوان یک کارگر از راه دور آسان است، ولی این برای سلامتی شما و یا اختلال ذهنی شما خوب نیست . به یاد داشته باشید، کار کردن از راه دور نیازی به خانه، به معنای واقعی کلمه ندارد . زمان رویارویی با مشتریان در یک کافی‌شاپ ، کار کردن در یک محل با قابلیت وای فای و یا فقط تغییر دادن مناظر ، روش‌های مفید کارکردن هستند در حالی که حرکت می‌کنید و یک جا ثابت نیستید.

داوینچی می گوید : " من برای ملاقات با مشتریان یا شرکت در رویدادهای هفتگی ، با ایجاد یک برنامه برای پوشیدن لباس و نگاه کردن به آن، می‌توانم بدون تلف شدن زمان برای آماده شدن برای یک ملاقات چند دقیقه‌ای، در طول روز سر قرار حاضر شوم ."

 شارلو افزود : " اگر شما به یک مساله ای که نیاز به خلاقیت دارد برخورد کردید، سعی کنید پیاده‌روی کنید و یا حتی یک تمرین سریع در خانه انجام دهید تا ذهنتان را پاک کنید ."

 

 6. تمام وقت کار نکنید

ایجاد برنامه کاری از آغاز تا پایان امری حیاتی است. اگر به ساعات کاری زمانبندی شده پایبند نیستید، ایجاد تعهد به آن آسان است. از کار کردن از 40 ساعت در هفته شروع کنید .

داوینچی گفت : " کار کردن در خانه می‌تواند به خوبی یک کار 24 ساعته باشد . "

 

موفق و سربلند باشید.

منبع : businessnewsdaily.com


 581,    10  مرداد  1397 ,   کسب مهارت