کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

CSS4 را بیشتر بشناسید

درباره CSS4 بیشتر بدانید

اینترنت دائما در حال تحول است - باور بر این است که rickrolling شش سال قدمت دارد , اینترنت اکسپلورر 6 ساله است و نسخه 4 CSS در حال انتشار است.

چه تغییراتی در این نسخه رخ خواهد داد؟ من در یک نگاه کلی به آن خواهم پرداخت. سعی کردم مهمترین قسمت ها را شرح دهم.

صفحه‌بندی Presponsive

  طراحی واکنشگرا بدون شک موضوع مهم سال 2013 است. با کوئری های @media هرگز نمی‌توان سایت خود را برای چندین ابزار و اندازه صفحه تطبیق داد و به کاربر شما تجربه بهتری داد . تنها مانع واقعی باقی مانده در روش واکنشی، بار صفحه است : سرعت اتصال هنوز به طور قابل‌توجهی برای تعداد زیادی از بازدیدکنندگان آهسته است و W3C از آن آگاه است . به همین دلیل است که یک پیشنهاد برای طراحی presponsive ارائه می‌شود.

البته این تکنولوژی ارزان نیست . شما به یک تراشه processor شار جدید نیاز دارید.

 

 Cascading ScriptSheets

این ویژگی در واقع توسط Internet Explorer تحت عنوان رفتار term معرفی شد اگر تا به حال از یک تنظیمات PNG استفاده کرده‌اید , قبلا از این تکنولوژی استفاده کرده‌اید . به طور باور نکردنی برای افزایش تعامل مفید است  و کمک می‌کند تا شکاف و دشمنی بین توسعه دهندگان جاوا اسکریپت و CSS را پر کند

equivalent در جاوا اسکریپت

 

Stylesheets سمت سرور

اگر تا به حال مجبور بودید قبل از این در یک رابط خط فرمان کار کنید، متوجه خواهید شد که این یک نگاه کوتاه و کسل‌کننده است. مدل CSS4 برای اصلاح این روش با معرفی ماژول CLISS تلاش می‌کند .

 

CLISS مخفف رابط فرماندهی خط فرمان Styling Scriptsheets است و یک ساختار دستوری (syntax) بسیار مشابه را به CSS دنبال می‌کند که برای کار کردن با وب سایت‌ها به کار می‌رود، اما اکنون می‌توانید برای برجسته‌تر کردن terminal خود استفاده کنید .


 660,    23  خرداد  1397 ,   تکنولوژی روز

نظر دادن