کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

چگونه برنامه نویس اپلیکیشن موبایل شویم؟

چگونه تبدیل به یک توسعه دهنده برنامه موبایل شویم؟

از آنجا که تلفن‌های همراه همانند کیف‌های پول در زندگی روزمره پرکاربرد شده‌اند، توسعه در این حوزه به سرعت در حال رشد است. شروع به کار به عنوان یک توسعه دهنده برنامه موبایل آسان است اگر شما تمرکز کرده باشید و بدانید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید. این مقاله یک راهنمای سریع است که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید اعتبار خود را به عنوان یک توسعه دهنده برنامه موبایلی افزایش دهید.

قسمت اول: کسب تجربه و مطالعه

1 یکی از رشته های علوم کامپیوتر را انتخاب کنید.

با اینکه برای توسعه اپلیکیشن موبایل نیازی به مدرک دانشگاهی نیست اما می تواند به شما دید وسیعی نسبت به این مهارت بدهد، از طرفی شرکت ها ترجیح می دهند توسعه دهنده ای را استخدام کنند یا پروژه را به او بسپارند که دارای مدرک دانشگاهی نیز باشد. در واقع داشتن مدرک در این زمینه می تواند به عنوان یک برگ برنده نسبت به سایرین باشد.

- اگر می توانید، زمانی که در مدرسه مشغول به تحصیل هستید به دنبال این تخصص بروید

- مدارک دیگری نیز می تواند به شما کمک کند، مثل توسعه دهنده نرم افزار. این مدارک توسط مراکز فنی و حرفه ای قابل اخذ می باشد. بعضی از مراکز بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند و مدرک معتبر پایان دوره به شما می دهند.

 

2  یک پلتفرم را انتخاب کنید.

پلتفرم های اصلی اندروید، آیفون و ویندوز فون هستند. شما می توانید برای همه این پلتفرم ها کد بزنید اما بهتر آن است که یکی را انتخاب کنید و در آن متخصص شوید. در حال حاضر بازار در اختیار اپلیکیشن های اندروید قرار دارد و آیفون به عنوان بازار دوم درحال رقابت است.

 

3 از برنامه های توسعه دهنده آنلاین استفاده کنید. 

به عنوان مثال اپل برنامه  iOS Dev Center را ارئه داده است. در این مرکز شما می توانید برنامه های آموزشی و ویدئوهایی برای یادگیری توسعه نرم افزارهای موبایلی اپل ببینید و کمک خوبی برای آغاز راه شما خواهد بود. برای اندروید نیز همچین سایتی وجود دارد. Android Developers Training.با این حال نیازی نیست فقط به آموزش های رسمی تکیه کنید. وب سایتهای زیادی در این زمینه آموزشهای رایگان ارائه می دهند. ما نیز به زودی آموزشهای رایگان ارائه خواهیم کرد. بعد از آن جهت ارتقا سطح توانمندیهای خود می تواند از آموزشهای غیررایگان استفاده کنید.

یکی از جاهایی که شما می توانید به عنوان منبع آموزشی استفاده کنید وب سایت W3Schools می باشد. این وب سایت یکی از برترین منابع آموزشی است و به خوبی می توانید کد زدن را آموزش ببینید. یکی از قسمت های این وب سایت JQuery Mobile می باشد که توسط آن می توانید برنامه موبایل ایجاد کنید. پایه این سیستم CSS3 و HTML5 است.

همچنین شما می توانید از وب سایت های آموزش آنلاین استفاده کنید. با یک جستجوی ساده می توانید این وب سایت ها را پیدا کنید.

 

 

4 از کلاس های بازاریابی غافل نشوید. 

شما می توانید زمانی که مشغول دریافت مدرک تحصیلی مربوط می باشید به کلاسهای بازاریابی نیز بروید. امروزه این کلاسها بصورت آنلاین نیز برگزار می شود. همچنین می توانید از محتوای رایگان وب سایتهای مختلف نیز بهره مند شوید. وب سایتهایی نظیر اپ یاد، بیشتر از یک نفر ، مدیر سبز و ... از این دست وب سایتها می باشند. اگر قرار است شما به عنوان یک فریلنسر در منزل خود کار کنید نیاز دارید تا روشهای مختلف بازاریابی دیجیتال و حضوری و متقاعد سازی مشتری را بدانید تا بتوانید مشتری را به راحتی بدست آورده و نگاه دارید .

 

5 از کلاس های کسب و کار بهره ببرید. 

همانند کلاس های بازاریابی کلاس های راه اندازی کسب و کار و مدیریت آن نیز می تواند برای شما به عنوان یک مهارت ضروری باشد. کلاس های کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا برنامه هایی که می سازید در جهت بهبود بازار عمل کند و همچنین نحوه ایجاد مشوق‌هایی برای افرادی که بیشتر خرج می‌کنند را یاد می گیرید.

 

 

قسمت دوم: مهارت های خود را با تمرین تثبیت کنید

 

1 اپلیکیشن خود را بسازید. 

اگر شما ترجیح می دهید به استخدام یک شرکت در آیید و حقوق ثابت داشته باشید تا اینکه برای خود کار کنید پس نیاز به نمونه کار دارید. تمرین کنید و برنامه هایی برای خودتان بسازید مهم نیست این برنامه ها چقدر کاربرد دارند یا سرگرم کننده هستند. این باعث می شود زمانی که شما دنبال کار می گردید می توانید این برنامه ها را به عنوان نمونه کارهای خود نمایش دهید.

 

2 یک ایده برای یک اپلیکیشن بدهید. 

البته بیشتر اپلیکیشن هایی که ساخته می شود را بازیهای تشکیل می دهند زیرا بازی ها به مردم در اوقات فراغت کمک می نماید. با این حال هر جایی که نیازی را حس کردید می تواند شروع یک ایده خوب برای اپلیکیشن باشد. برای اولین قدم به زندگی خود و دوستانتان نگاه کنید. بررسی کنید شما و دوستانتان چه مشکلاتی دارند که می توان آن مشکل را با یک اپلیکیشن حل کرد. حالا شما یک ایده برای ساختن دارید.

 به عنوان مثال برنامه‌های کاربردی مانند DocScan و Scannable توسعه داده شدند چون مردم برای اسکن کردن و ذخیره کردن اسناد و کامپیوترها به یک روش نیاز داشتند . افرادی که این برنامه را توسعه دادند این نیاز را حس کردند و آن را ساختند.

همچنین برنامه های دیگری مثل دستور پخت به کمک افراد آمده تا هنگام آشپزی نیازی به کتاب نداشته باشند و مثالهایی از این موارد زیاد است.

 

3 بر روی قابلیت استفاده تمرکز کنید . 

اولین و مهمترین نکته در یک اپلیکیشن این است که برای کاربر به سادگی قابل استفاده باشد. بنابراین صفحه اول برنامه باید با دکمه های شفاف و رنگی و راهنمای آسان برای کاربردهای مختلف تزئین شده باشد.

 یک ترفند این است که اطمینان پیدا کنید که از تمام صفحه بهره می برید. این بدان معنی نیست که در کل صفحه از کنترل ها استفاده نمایید. شما باید تا حد ممکن برنامه را برای کاربر ساده بسازید و از شلوغ کردن برنامه بپرهیزید.

 کاری کنید کاربر راحت بفهمد باید با کدام قسمت برنامه چه کاری را انجام دهد، پیشنهاد من این است که یک راهنمای اولیه برای دکمه های مختلف بگذارید و این فقط برای اولین بار به کاربر نمایش داده شود.

 

4 افرادی را که نیاز دارید استخدام کنید. 

ممکن است شما مهارت زیادی در کد نویسی داشته باشید اما برای ساخت یک اپلیکیشن فقط کد نویسی نیاز نیست و علاوه بر آن نیاز به طراحی نیز می باشد. اگر در این زمینه نیاز به کمک دارید می توانید فرد یا افرادی را استخدام یا شریک کار خود کنید و درصدی از سود حاصل از انتشار اپلیکیشن را به او بدهید .

 پیشنهاد : اگر کسی را در این زمینه نمی شناسید می توانید به وب سایتهایی نظر پونیشا و انجام میدم و ... سر بزنید.

 

منتظر ادامه مقاله باشید.


نظر دادن