کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

بهترین انتخاب برای راه اندازی وب سایت آموزشی

چرا جوملا بهترین انتخاب برای راه اندازی وب سایت آموزشی است؟

 کدام سیستم مدیریت محتوا گزینه مناسبی برای راه اندازی وب سایت آموزشی است ؟ به اعتقاد من جوملا. چرا؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید

جوملا یک گزینه فوق العاده برای آموزش الکترونیک است

      بدون نیاز به ادراک فراطبیعی می دانیم که آموزش الکترونیک آینده آموزش و پرورش است. دانش آموزان مدت ها پیش به گستره های اینترنت وارد شده اند و به جلو حرکت می کنند و هرگز به عقب نگاه نمی کنند. سازمانها و موسسات آموزشی بیشتر و بیشتر از یک روش آموزش جدیدی استفاده کرده و وبسایتهای آموزش الکترونیک را راه اندازی می کنند.

     دیر یا زود، زمان انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) مناسب است. برای مبتدیان، این ساده ترین تصمیم نیست. این امر نیاز به تحقیق و تحلیل دقیق، مطالعه و مقایسه ویژگی ها و بررسی ها دارد. حدود 60 میلیون صفحه نتایج جستجوی درخواست "نحوه انتخاب سیستم مدیریت محتوا" در Google وجود دارد. برای ساختن فرآیند ساده تر، مالک وب سایت آموزش الکترونیکی می تواند به ویکیپدیا، گزارش  W3Techcs، بررسی CMS و وب سایت های رسمی که ویژگی های آنها را ذکر کرده اند مراجعه نماید.

 CMS نرم افزاری است که به عنوان یک چارچوب برای محتوای وب سایت عمل می کند. یک واقعیت حیاتی مهم این است که برخی از سیستم های مدیریت محتوا متن باز (OpenSource) هستند؛ به این معنی که آنها می توانند ویرایش و اصلاح شوند. یک نمونه از  CMSها جوملاست!  این دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب در جهان است که توسط 9.3٪ از همه وب سایت ها استفاده می شود  (منبع:  W3Techcs.com)

    نام "جوملا" به معنای "همه با هم" می‌باشد. این سیستم از سال 2005 در بازار CMS بوده است. بنیانگذاران آن می گویند: "جوملا چیست؟ تافته جدا بافته، تعهد ما به نگهداشتن چیزهایی است که به آسانی امکان پذیر است در حالیکه بیشتر ویژگی های ممکن را فراهم می کنیم. "بنابراین سوال این است:  چرا جوملا انتخاب مناسب برای یادگیری الکترونیکی است؟

 

هفت دلیل مهم انتخاب جوملا  برای پروژه آموزش الکترونیک آینده شما

 

۱- انعطاف پذیری

همانطور که قبلا ذکر شد، این نرم افزار متن باز است. این پلت فرم قابل تنظیم است و اجازه می دهد تا بسیاری از ماژول ها، پلاگین ها و اجزای مورد نیاز برای افزایش قابلیت های وب سایت مورد استفاده قرار گیرد. هیچ محدودیتی از نظر تعداد کاربران یا ویژگی های محتوا وجود ندارد.

 

۲- سیستم مدیریت محتوای رایگان

این سیستم را می توان بدون پرداخت هزینه اولیه از وب سایت رسمی دریافت کرد. جوملا توسط داوطلبان همیشه در حال توسعه است، که دائما در جهت بهبود کاربری و امنیتی جوملا کار می‌کنند، پاسخ به سوالات کاربران در انجمن جوملا، ترجمه جوملا به زبان های مختلف، ایجاد قالب های متنوع توسط شرکت های مختلف و وجود افزونه های بسیار زیاد و کاربردی رایگان و تجاری از ویژگیهای مفید جوملاست.  هر فردی می تواند به انجمن جوملا بپیوندد. "جوملا بیش از یک نرم افزار است، در واقع یک شبکه بزرگ از مردم جهان است "

 

۳- مجموعه ای از افزونه ها در بانک افزونه جوملا لیست شده است

 تاکنون حدود 7988 افزونه در این بانک منتشر شده است، از جمله آنها افزونه هایی است که برای بحث آموزش طراحی و توسعه یافته اند. مثل کتابخانه ها، آزمون سازها، گراف ها و چارت ها. تمام افزونه ها براساس امتیاز کاربران رتبه بندی می شوند. هر کاربر جوملا می تواند به صورت رایگان به آنها امتیاز دهد تا به توسعه آنها کمک نماید.

 

 

۴- بروز رسانی دائمی هسته جوملا

 توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان جوملا قابلیت های آن را افزایش می دهند. در حال حاضر آخرین نسخه آن 3.8 می باشد. از ویژگیهای جدید آن می توان افزایش امنیت (احراز هویت دوگانه برای ورود به مدیریت جوملا) ، نسخه های محتوا (حفظ یک نسخه از محتوا در هر زمانی که تغییراتی اعمال می شود) ، رابط کاربری جذاب و راحت ، قالب های جدید و غیره را نام برد.

 

۵- سیستم مدیریت آموزش جوملا

افزونه های رایگان و تجاری از سیستم مدیریت آموزش در جوملا وجود دارد. معروفترین آنها JoomlaLMS, eFront, Moodle, Dokeos و Guru  هستند. تصمیم گیری برای مقدار هزینه به عهده مدیر وب سایت آموزشی خواهد بود و پارامترهای زیادی در این تصمیم گیری نقش دارند: محدوده ویژگیها، خدمات پشتیبانی، فعال بودن سورس آن، مدل نصب آن، جهت گیری کسب و کار، منطبق بودن با استانداردهای آموزشی. مقایسه دقیقی را در اینجا خواهید یافت.

 

۶- ادغام تجارت الکترونیک و آموزش

 اکثر سیستم های مدیریت آموزشی ادغام تجارت الکترونیک را برای دریافت پرداختی های دانش آموزان در خود جای داده اند. با استفاده از سیستم مدیریت آموزشی مدیر مرکز آموزشی می تواند برای دوره ها شهریه تعریف کند، کوپن تخفیف در نظر بگیرد و حتی فاکتور برای دوره ها ارائه نماید.

 

 

۷- مزایای آموزش اجتماعی

سیستم مدیریت یادگیری کیفی سازگار با مولفه JomSocial (محبوب ترین ابزار شبکه های اجتماعی) است باعث می شود که همکار فرآیند یادگیری الکترونیکی شود. یادگیرندگان در حال تحصیل می توانند پیشرفت خود را در پروفایل های اجتماعی به اشتراک بگذارند. آنها می توانند انجمن ها را با افزودن ویژگی های اجتماعی مختلف بسازند. این موضوع چرا مهم است؟ از آنجایی که فراگیران امروز از پیام فیس بوک بیشتر از یک دفترچه تلفن استفاده می کنند و به راحتی در خارج از کلاس درس آنلاین می شوند. برای جذب چنین دانشجویی به فرآیند یادگیری لازم است تا یک روند را بدست آوریم.

 

همانطور که از ویژگیهای بالا مشخص است جوملا یک انتخاب مناسب برای آموزش الکترونیک است. این که آیا شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک وب سایت آموزش الکترونیک هستید یا در حال حاضر سیستم خود را در جوملا راه اندازی کرده اید می توانید از تمام مزایا و منابع بصورت کاملاْ تعاملی برای افزایش بهره وری خود استفاده نمایید.

منبع : elearningindustry.com

 


نظر دادن