کالایی در سبد نیست
تهران - اسلامشهر

Tumblr

وبلاگ تکتا

مدرن شدن رأی گیری با این تکنولوژی؟!!؟

شما می توانید کارهای زیادی با یک گوشی هوشمند انجام دهید، از سپردن یک چک تا سفارش خواروبار.

اما چیزی هست که شما نمی توانید انجام دهید: رای دادن به مقامات منتخب.

برای حفظ ایمنی گوشی های هوشمند، کارشناسان به دنبال تکنولوژی بلاکچین، یک دفتر فوق العاده امن و شفاف عمومی با تاریخچه داده های معامله از هر کسی که از یک سرویس خاص استفاده می کنند، می پردازد. اگر چه بلوکچین بیشتر با قدرت کریستوگرام های مانند بیتکوین مرتبط است، می توان آن را در مناطق دیگر مانند مراقبت های سلامتی یا رأی گیری اعمال کرد.

بلاکچین از یک شبکه غیر متمرکز از رایانه ها استفاده می کند که همه در راستای یک وظیفه کار می کنند - و هیچ یک از نهاد ها صاحب سیستم نیستند.

این به این معنی است که وقتی یک معامله بین دو رایانه شروع می شود، مانند رأی گیری، باید دیگری مجوز صادر کند. این باعث می شود که بتوانید داده ها را دستکاری یا تغییر دهید. برای انجام معامله، یک دسته از کامپیوتر ها باید یک مشکل ریاضی پیچیده را حل کنند.

اما این بدان معنا نیست که آمریکایی ها به زودی گوشی های هوشمند را انتخاب کنند تا مقامات را انتخاب کنند. برخی از کارشناسان امنیت مراقب استفاده از فناوری در انتخابات هستند.

بر اساس گفته دیوید دییل، استاد دانشگاه علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد که رأی گیری الکترونیک را مطالعه می کند، رای دهندگان می توانند از کلاهبرداری های فیشینگ، ویروس ها و بدافزارها در تلفن های هوشمند و لپ تاپ های خود، حتی اگر یک سیستم رای گیری بر اساس بلاکچین امن باشند، به دام افتاده است.

او گفت: "گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها امن نیستند و در این مرحله نمی توان آنها را امن ساخت." "مردم را می توان به چیزی که مخرب است فریب داد".

با این حال، استارتاپی به نام Votem استدلال می کند که رای گیری تلفن همراه بالقوه است که باعث افزایش مشارکت رای دهندگان، افزایش دقت و اعتماد به نتایج انتخابات. این شرکت می گوید که می تواند اعتبار خود را در زمان واقعی در پلت فرم رای گیری مبتنی بر بلاکچین تأیید و شمارش کند.


نظر دادن